ЮРИДИЧНІ СИЛИ УКРАЇНИ

ЮСУ_презентація_нова

контактна електронна пошта Проєкту:

ukrainian.legal.forces@gmail.com

Проєкт Юридичні Сили України для ОТГ – це сукупність дії та процесів, спрямованих на створення загальнодоступного правового механізму для об’єднаннях територіальних громад та інших спільнот з відшкодування шкоди, завданої внаслідок російської агресії, за рахунок російського майна та її пособників (агентів). Цей проект реалізується за підтримки Фонду та його партнерських організацій, адвокатів, правозахисників та експертів.

Продуктом проекту для ОТГ – є формування обґрунтованого права вимоги про відшкодування шкоди, яке може бути реалізоване шляхом продажу (договір цесії) або шляхом звернення до національного суду з позовом про відшкодування завданої шкоди.

При цьому така шкода може бути завдана як безпосередніми діями агресора – актами агресії (наприклад, цілеспрямовані руйнування цивільних житлових будинків та інфраструктури, вбивство цивільних осіб), так, й як наслідок ведення росією агресивної війни проти України (наприклад, загибель людей від голоду чи поранень, вимушене переміщення людей, припинення роботи підприємств, недотримані прибутки, додаткові витрати на відновлення і т.п.). На сьогодні союзником росії в агресії є ще й Біларусь, тож також може бути солідарним відповідачем.

Злочин агресії здійснюється владною військовою елітою, але така агресія здійснюється за підтримки і з залученням ресурсів (інформаційних, фінансових, дипломатичних та інших) російських (і не тільки) фізичних та юридичних осіб.

Тому відповідачем (особою, яку ми притягаємо до юридичної відповідальності за завдану шкоду) є росія як держава, а також всі фізичні та юридичні особи, які своїми діями СПРИЯЮТЬ будь-яким чином у підготовці, розв’язанню і веденню агресивної війни росії проти України. Вони мають бути СОЛІДАРНИМИ співвідповідачами. Адже ці особи мають відповідати з росією солідарно за всі тяжкі наслідки війни (завдану шкоду). Такими особами ми визначаємо або/та осіб, щодо яких є вирок суду про визнання їх винним у злочинах, пов’язаних з російською агресією, та санкційних осіб, причетність яких у веденні війни підтверджується інформацією СБУ, рішеннями РНБО, що затверджені указами президента України. Також актуальним є визначення Біларусі, як відповідача.

До звернення до суду ми звертаємося до СБУ про отримання статусу потерпілого в межах наявного кримінального провадження за фактом ведення війни росії проти України. Після отримання статусу, проведення необхідних судових експертиз та збору доказів за допомогою СБУ, ми подаємо позовну заяву до українського суду (чи судів в іноземних юрисдикціях) про відшкодування завданої шкоди. Згідно з постановою КЦС ВС (Касаційний Цивільний Суд у складі Верховного Суду) від 14 квітня 2022 року у справі №308/9708/19 Суд дійшов до висновку про правомірність ігнорування українськими судами імунітету росії, як держави, у справі про відшкодування шкоди, завданої фізичній особі в результаті збройної агресії рф за позовом, поданим саме до цієї іноземної країни. Тож, міжнародний юрисдикційний імунітет у росії, як держави, відсутній в українських судах.

Об’єднані територіальні громади не несуть жодних витрат за надання їм правової допомоги чи іншої допомоги в межах цього Проєкту, всі витрати в подальшому мають бути стягнені з держави-агресора та її агентів. Під час виконання цієї частини проєкту можуть залучатися кошти благодійного фонду, благодійників, інвесторів, грантові кошти.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>